• Odpustová slávnosť - Zámutov

Slávnostná svätá odpustová omša Patrónky kostola - Ružencovej Panny Márie v Zámutove začne o 10.30 hod. v nedeľu 8.októbra t.r.

Pozývame vás do procesie. Zraz Čaklovčanov bude o 10.00 hod. pred kostolom v Zámutove.

• Procesia

V nedeľu oslávime sviatok Narodenia Panny Márie v bazilike vo Vranove nad Topľou - Sever. Naša farnosť pôjde v procesii, tak ako sa voľakedy išlo k Matke Božej. Zraz bude v nedeľu o 8.45 hod. Pred hotelom Patriot.

• František Trstenský - nový biskup

S veľkou bázňou a radosťou v srdci vám oznamujeme, že novým diecéznym biskupom Spišskej diecézy sa stal kežmarský dekan František Trstenský. Modlime sa za neho! Ďakujeme!

• .

• Odpustová slávnosť v Bazilike

• Odpustová slávnosť - 13.8.2023

Odpustová slávnosť vo farskom kostole Nanebovzatia Panny Márie sa uskutoční v nedeľu 13.augusta t.r. V našich kruhoch privítame saleziána don Antona Červeňa, SDB.

• Svetový deň starých rodičov a seniorov

Tento deň bol ustanovený v roku 2021 a každoročne sa slávi v celej Cirkvi na štvrtú júlovú nedeľu, blízko sviatku svätého Joachima a svätej Anny, Ježišových "starých rodičov". Tento rok sa uskutoční v nedeľu 23. júla. Pápež pripomína, že svedectvo starších ľudí je dôležité a významné, a vyzýva ich, aby "boli učiteľmi pokojného spôsobu života, ktorý je pozorný voči najslabším.

Táto misia sa začína vo vlastnej rodine, ale nekončí tam, ale siaha k "mnohým vystrašeným vnúčatám, ktoré sme ešte nestretli a ktoré možno utekajú pred vojnou alebo trpia kvôli nej" na Ukrajine, v Afganistane, Južnom Sudáne alebo na iných miestach sveta.

Svätý Otec pozýva starých rodičov a starších ľudí, aby naďalej prinášali ovocie, a navrhuje im, aby osobitným spôsobom prežívali rozmer modlitby.

• Prvé sväté prijímanie

V nedeľu 25.júna t.r. pristúpia po prvýkrát k svätému prijímaniu deti z našej čaklovskej základnej školy v kostole Nanebovzatia Panny Márie. Svätá omša sa začne o 10.00 hod.

• .

• Najsvätejšie Srdce Ježišovo - slávnosť - piatok 16.6.2023

• Sviatok Božieho TELA a KRVI

P8.jún 2023 - Prinášame vám fotografie z dnešnej nádhernej slávnosti.

• Letné tábory pre deti a mládež

• Parte

• Zomrel emeritný arcibiskup Mons.Alojz Tkáč

V utorok 23.mája 2023 zosnul vo veku 89 rokov košický emeritný arcibiskup Mons. Alojz Tkáč .

Alojz Tkáč sa narodil 2. marca 1934 v Ohradzanoch. Po maturite v Humennom študoval na Filozofickej fakulte UK v Bratislave a po dvoch rokoch pokračoval v štúdiu na CMBF v Bratislave. Kňazskú vysviacku prijal z rúk biskupa Ambróza Lazíka 25. júna 1961. V rokoch 1961-1963 pôsobil ako kaplán v Zborove.

Po absolvovaní dvojročnej základnej vojenskej služby pôsobil od roku 1964 do 1975 ako archivár na Biskupskom úrade v Košiciach. V roku 1975 mu bol odobratý štátny súhlas na vykonávanie kňazského povolania a až do roku 1983 pracoval ako vodič električky a lesný robotník.

V rokoch 1983-1990 bol správcom farnosti Červenica. 14. februára 1990 bol menovaný za biskupa, biskupskú vysviacku mal 17. marca 1990 v Košiciach. 31. marca 1995 bol menovaný za košického arcibiskupa, metropolitu. Pálium mu odovzdal dnes už svätý Ján Pavol II. dňa 2. júla 1995. Od roku 2010 bol Mons. Alojz Tkáč emeritným biskupom.

Odpočinutie večné, daj mu ó, Pane, a svetlo večné nech mu svieti, nech odpočíva v pokoji!

• Prvé sväté prijímanie

V nedeľu 21.mája t.r. sa vo farskom kostole zídu prvoprijímace deti, ktoré po prvýkrát pristúpia k prijatiu Sviatosti Oltárnej. Modlime sa za nich.

• Prikázaný sviatok - NANEBOVSTÚPENIE PÁNA

Vo štvrtok 18. mája 2023 oslávime Slávnosť Nanebovstúpenia Pána. Tento prikázaný sviatok slávime 40 dní po Veľkej noci a desať dní pred Turícami – Zoslaním Ducha Svätého.

• Nová Floriánska tradícia

V deň spomienky na sv.Floriána, patróna hasičov, uskutočnila sa vo farskom kostole v Čaklove sv.omša za aktívnej účasti dobrovoľných hasičov z farnosti.

Dobrovoľní hasiči Ján Mikulášik a Peter Trebuňák ml. sa aktívne zapojili ako lektori a pri čítaní prosieb. Nechýbali obetné dary z rúk dobrovoľných hasičov. V závere prijali hasiči osobitné požehnanie.

Začala sa tak pekná tradícia vo farnosti. Srdečná vďaka patrí všetkým doborovoľníkom a najmä Jankovi a Petrovi.

• Stretnutie prvoprijímajúcich detí

Stretnutie prvoprijímajúcich detí a ich rodičov sa uskutoční v piatok 28.apríla po sv.omši, ktorá začína o 18.00 hod.

• POZVÁNKA

• 30.apríl - Nedeľa Dobrého pastiera