• Farnosť Nanebovzatia Panny Márie
    Čaklov 334
Počet návštev: 209785

Myšlienka na týždeň

Kresťan oddychuje s Bohom.

Dokonca s ním aj cestuje a užíva si.

Áno, znie to nezvyčajne,

pretože žiadna cestovná kancelária

neponúka dovolenku s Bohom.

Iba rozhodnutie nášho srdca umožňuje túto alternatívu.

Každodenný kontakt v modlitbe a láske voči blížnemu, uvedomovanie si Božích darov, krásy stvorenia a dobrodení, radosť z plnohodnotne prežitej dovolenky sú ovocím našej spoločnosti s Bohom.

Sobota 21. 7. 2018

Vitajte na stránke našej mariánskej farnosti

Čaklov - Farnosť Nanebovzatia Panny Márie

Filiálka Zámutov - kostol Ružencovej Panny Márie

Novinky

• V nedeľu 22.júla 2018 bude sv.omša v Zámutove o 8.00 hod. za farnosť, v Čaklove o 9.30 hod. † z rod.Demeter Ján a z rod.Fudela Ján

• V čase od 9.7.2018 do 22.7.2018 bude náš duchovný otec čerpať dovolenku. V prípade zaopatrenia a pohrebu ho bude zastupovať pán farár Jozef Vasiľ v Skrabskom č.t. 0905 437 328

• Do galérie 1.sv.prijímanie 24.6.2018 boli pridané fotografie.

• V utorok 19.júna si náš duchovný otec Mgr.Albín Senaj pripomenul a oslávil 25.výročie svojej kňazskej vysviacky. Pri tejto príležitosti sa uskutočnila Ďakovná svätá omša vo farskom kostole v Čaklove. Náš duchovný otec ďakoval za všetky dary, ktoré mu boli dané, za každého človeka, ktorý vstúpil do jeho života počas kňazskej služby, za všetky modlitby, radosti i starosti, ktoré prežíval spolu so svojimi veriacimi. Aj my, veriaci našej farnosti, sme sa stali súčasťou jeho kňazského života.

Svojimi slovami nás všetkých obohatil kazateľ Prof. PhDr. ThDr. Peter ZUBKO, PhD. Jeho kázeň bola obohacujúca, naplnená múdrosťou a myšlienkami, ktoré sa vryli do našich pamätí na dlhý čas.

• V sobotu 16. júna sa v Dóme sv. Alžbety uskutočnila kňazská vysviacka.

Pre službu v košickej arcidiecéze boli vysvätení

Kristián Karch,

Michal Lacko,

Lukáš Mohler,

Peter Pasternák,

Michal Pavlík,

Peter Schmotzer.

Ďalší dvaja novokňazi boli vysvätení pre službu v Koinonii Jána Krstiteľa.

Viac si prečítajte tu :

• V nedeľu 24. mája sa vo farskom kostole v Čaklove uskutoční Prvé sväté prijímanie žiakov základnej školy. Slávnostná sv.omša začne o 10. hodine.

Spovedanie prvoprijímajúcich detí a ich rodičov bude vo štvrtok 21.júna od 16. hodiny.

• Ideš študovať do Bratislavy? Ponúkame ti ubytovanie v prvom katolíckom internáte.

• My, veriaci farnosti Nanebovzatia Panny Márie v Čaklove si v týchto dňoch pripomenieme dve milé výročia. Náš duchovný otec vdp. Albín Senaj si 19.júna pripomenie 25.výročie kňazskej služby a rodák, Čaklovčan vdp. Ján Demeter oslávi 23.júna 50.výročie kňazskej vysviacky.

Myslíme na našich oslávencov a v modlitbách im vyprosujeme hojnosť Božích milostí a darov Ducha Svätého. Nech Pán požehnáva ich kroky a dáva im každý v zdraví prežitý deň radosť, pokoj, láskavosť, trpezlivosť a úsmevy starostlivého otca.

• V nedeľu 10.júna 2018 sa po sv.omši v Zámutove uskutoční koncert na zrenovovanom organe. Ste všetci srdečne pozvaní.

Novinky

• Farnosť Nanebovzatia Panny Márie