• Prvé sv.prijímanie

V nedeľu 29.apríla 2018 sa uskutoční prvé sväté prijímanie detí z filiálky Zámutov.

• Týždeň modlitieb za duchovné povolania

• Zápis detí do cirkevnej materskej školy

Zápis detí do cirkevnej materskej školy sa uskutoční 2.mája 2018 v čase od 09.30 hod do 14.00 hod.  Viac informácii nájdete tu :

• Deň otvorených dverí

Každý rok je zvykom, že sa na nedeľu Dobrého Pastiera otvoria dvere seminára pre všetkých ľudí, ktorí tu bežne prísť nemôžu. Ani tento rok nebude žiadnou výnimkou a 22. apríla 2018 sa brány Kňazského seminára sv. Karola Boromejského v Košiciach otvoria pre každého, kto príde.

• Stretnutie mladých

V sobotu 7. apríla 2018 sa uskutoční Arcidiecézne stretnutie mládeže ADSM v Humennom. Začiatok o 9.00 v Mestskej športovej hale, záver o 14.00 sv. omšou vo farskom kostole Sťatia sv. Jána Krstiteľa na Sídl. pod Sokolejom. Celebruje Mons. Marek Forgáč, košický pomocný biskup. Prihlasovanie skupín maldých z farnosti a dobrovoľníkov na www.premladez.sk. Viac informácií na plagáte, facebooku ACMko alebo www.premladez.sk. Videopozvánka je na Yuotube.com pod názvom ADSM2018. Tešíme sa na Vás.

videopozvánka ADSM2018: https://www.youtube.com/watch?v=cuLtgg03pJQ

Zdroj: www.upcke.sk

• Zápis do 1.ročníka

Zápis do 1.ročníka  Cirkevnej základnej školy sv.Dominika Savia sa uskutoční v stredu 11.apríla 2018. Viac info na č.t. 44 213 00 alebo  0904 509 150.

• Milostiplné a požehnané sviatky vám vyprosujeme, hojnosť radosti a láskavosti zo srdca vinšujeme.

• Požehnanie veľkonočných jedál

Požehnanie veľkonočných jedál bude  v sobotu 31.3.2018 v  Zámutove o 16.00 hod. a v  Čaklove o 16.30 hod.

• Krížová cesta na Veľký piatok

Na Veľký piatok sa budeme spoločne modliť krížovú cestu na pravé poludnie o 12.00 hodine tak vo farskom kostole v Čaklove, ako aj na filiálke v Zámutove.

• Boží hrob

Sviatosť Oltárna pri Božom hrobe  bude vyložená v piatok do 22.00 hod. v sobotu ráno od 8.00 hod. do 16.30 hod.

• Spovedanie chorých

Spovedanie chorých v utorok 27.3.2018 Čaklov od 8.00 hod., v stredu 28.3.2018  v Zámutove od 8.00 hod.

• .

• ZMENA času zo soboty na nedeľu

Zo soboty na nedeľu sa mení čas na letný čas. Spíme o 1 hodinu menej. Ručičky hodiniek si z 2. hodiny presunieme na 3.hodinu ráno.

• Krížové cesty

Križovú cestu sa  v piatok  bude modliť  mládež, v nedeľu mamičky.

• Sviatosť zmierenia

Sviatosť zmierenia pred Veľkou nocou bude nasledovne :

štvrtok 22.3.2018

Čaklov od 17.30 do 18.30 hod.,

Zámutov od 18.30 hod. do 19.30 hod.

• 19.marec - sv.JOZEF

Svätý Jozef, buď nám otcom, v srdci svojom vždy milostnom, daj miestečko prosbám našim ochraňuj nás časom každým.

Vypros milosť domu nášmu, stálu svornosť v dobu každú, by sme v láske a pokoji Bohu vždycky verní boli.

By nás tu vždy čnosť zdobila, k nebu viedla každá chvíľa, to je dnes tu prosba naša, čo sa k tebe vrúcne vznáša.

Medzi nami tu ostávaj vtedy bude vždy u nás raj.Kľúče domu k tebe dáme, stoj pri nášho domu bráne.

Ochraňuj vždy starostlivo, čo by duši poškodilo.Skrývaj našich milých i nás v srdci Pána po každý čas, nech žijeme v kraji zemskom, jak ty v dome Nazaretskom, by sme ťa večne chválili a s tebou v nebi prebývali. Amen.

• 5 rokov pontifikátu

Radosť, milosrdenstvo a misijnosť – tieto tri črty podľa vatikánskeho štátneho sekretára kardinála Pietra Parolina charakterizujú doterajší pontifikát pápeža Františka. V stredu 13.marca 2018 sme si pripomenuli 5.výročie pontifikátu sv.otca Františka.

• Pôstna aktivita 2018

Do galérie Pôstna aktivita 2018 boli pridané fotografie.

• Krížové cesty

Krížovú cestu sa v tomto týždni budú modliť :

V piatok - rómske ženy

V nedeľu - rodičia a prvoprijímajúce deti.

• Budeme mať novú blahoslavenú

Slovensko bude mať novú blahoslavenú. Svätý Otec František prijal v utorok 6.marca 2018 na osobnej audiencii kardinála Angela Amata SDB, prefekta Kongregácie pre kauzy svätých, a schválil dekrét o mučeníctve Božej služobníčky Anny Kolesárovej, ktorú v závere druhej svetovej vojny zastrelil vojak sovietskej armády. Mladé dievča zomrelo, aby si zachovalo nevinnosť.

Spoznať bližšie Annu Kolesárovú je možné na stránke annakolesarova.sk

strana: